kysuce_pocasie

Prvá polovička poslednej dekády s priemerom -9,3 st.!

Prvá polovica poslednej februárovej dekády nám priniesla skutočne chladné dni. Nočné teploty prekračovali -10, niekde aj -15 st., čo je na koniec februára už dosť netypické. Denné teploty sa pohybovali od 0 (v najteplejších oblastiach) až po -7 st., čo je už naozaj pod priemerom konca februára. Také netypické by to ani nebolo, predsa sme ešte v chladnom polroku, ale zarazila ma najmä dĺžka výskytu tohto javu. Tieto dni boli naozaj chladné a pocit chladu umocňoval aj severný a severovýchodný vietor, ktorý výrazne znižoval pocitovú teplotu. Vo štvrtok 24.2.2011 bola pocitová teplota na Kysuciach -18 st. cez deň! Najnižšia bola v oblasti Prešova a to okolo -22 st. počas dňa.
Silné nočné a celodenné mrazy sa podpísali aj na priemerných teplotách. 22.2.2011 v Turzovke bola priemerná denná teplota -9,75 st. , bol to priemerne jeden deň z najchladnejších dní tejto zimy.

Priemerná teplota počas 5. februárovej pentády (21.2 do 25.2) : -9,09 st.

Keď si zoberieme do úvahy, že o necelé 3 dni tu máme meteorologickú jar, ktorá sa vyznačuje s priemernými dennými teplotami od +5,1 do +15,0, je počasie hlboko pod priemerom. Ale počasie je rozmanité a nikdy človek nevie, čo si príroda pre nás ešte pripraví.Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Poslední články

Náhodné fotografie

Náhodná fotografieNáhodná fotografieNáhodná fotografie

O mně

e-mail: ondrejblazek@centrum.sk

Ankety

BlueBoard.cz
BlueBoard.cz

Predpoveď

In-počasie

Počítadlo návštev

Počasie pre ČR

BlueBoard.cz

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí